Tarçınlı mumlar..

Yıllar hızla akıp geçiyor. Bir bakıyoruz onca zaman geçmiş, onca günü devirmişiz, yaş almışız, yıllanmışız, büyümüşüz..

“Yılların telaşlarda bu kadar çabuk
Geçeceği aklınıza gelmezdi” *

Gelmezdi evet..
Okul yıllarında hayatıma kocaman bir tebessümle giren arkadaşım, dostum, yoldaşım (ki onla ilgili bir çook cümle var içimde hafta sonuna saklayayım) nişanlanıyor. Evet, hafta sonu..
Arayıp konuştukça bir garip heyecan ve hüzün basıyor içimi.. Durmadan konuşuyor, önermelerde bulunuyor, çokça soru soruyor, her şeyi öğrenmek istiyorum. Yollar araya girip yanında olmamı engelliyor. Ama değil mi ki kalplerin yakınlığı mühim olan..
Yine de ben olamasam da beni temsilen, şu çok beğendiğim nişan kurabiyelerinden yapıp yollamak istedim. Planlamaları yapıp soluğu dün kızımla marketlerde aldık. Eksiklerimizi tamamladık. Yaklaşık 80 adet kurabiye bu akşam bizi bekliyor olacak. Hatta sadece beni : ) Kızım uyuduktan sonra ancak mutfağa girebilirim. Ama yine de birlikte yapmış olacağız, çünkü ne kadar az uyanırsa bende o kadar iyi çalışırım. Bu da demek oluyor ki kızım uyuyarak ta olsa bana yardım etmeyi başarıyor : )

İki gecedir rüyalarımda hep kurabiye yapıyorum : ) Umarım rüyalarımdaki kadar güzel şeyler çıkar mutfağımdan. Sanırım bu iki gün biraz yoğun geçecek bizim için.

Bu arada mumların ne alakası var bu durumla derseniz, zencefil almaya gittiğimiz aktardan kabuk tarçınlarla döndük. Onlarda mumlarımızı süsledi ; )

* Behçet Necatigil

You may also like

2 yorum

  1. Canım arkadaşım;

    Mevlam hayırlı beraat almanı nasib eylesin güzel arkadaşım…
    Gecen mübarek olsun…
    Sevgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir