Oyun(Duyu) Battaniyesi

Ben oyuncaklarım haricinde özel gelen siparişlerde daha bi heyecanlanıyor, ortaya nasıl birşey çıkacak diye bitene kadar sadece onu düşünür oluyorum. Yakın zaman içerisinde böyle bir battaniye siparişi aldım. Aslında buna oyun halısı desek daha doğru olur. Daha önce kızıma bir oyun halısı dikmiş ancak oyuncaklarını asabilmek için üzerine bantlar hazırlayamadığım için bir süre yere yatırdığımda kullandığım bir battaniye olarak kullanmış daha sonrada odasına halı yapmıştım.

Bu battaniyede siparişi veren Gönül hanımla birlikte bebeklerin duyularını da harekete geçirecek malzemeler kullanmak istedik. Gönül hanım neler istediğini söyledi bende mümkün olduğunca yapmaya çalıştım. Buna benzer bir battaniyenin fotoğraflarından faydalandım. Orjinalinden farklı olarak üzerinde kullandığım hayvanları battaniyeye cırt cırtla yapıştırdım, böylece bebek istediği zaman o hayvancıklarla oynayabilecekti. Ayrıca her birinin içerisine farklı malzemeler koymaya çalıştım. Birinde cıngırak, birinde ses çıkarak hışırtılı bir poşet kullandım. Filinde kulaklarında yine bu poşetten faydalandım.

Hazırlaması zevkli, bol nasıl olurlu geçti : ) Fotoğraflama kısmını en sona bıraktığım için biraz aceleye geldi. Ancak bu kadar çekebildim. Bu arada her sipariş sonunda bir çelişki yaşıyorum, gerçekten umulan gibi, beklenilen gibi oldu mu diye. Her ne kadar ben çok beğensem de, karşı tarafın beğenilerini de çok önemsiyorum. Bu kadarı doğru mu bilmiyorum ama hazırlama aşamasında bu durum işime yarıyor. Heyecanla yapıyorum, keyifle ve özenle..

You may also like

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir