Nerelerdeyiz?

Sıkı takip ettiğim bloglarda günlerce bir değişiklik görememek çok canımı sıkar ve çoğunlukla eski sıklıkta bakmamaya başlarım. Benim için kötü hatta fena bir durum. Sonra tekrar takibe aldığımda kaçırdıklarıma üzülür hayıflanırım.

Günlerdir bloga birşeyler ekleyebilmek için fırsat kollasamda bir türlü nasip olmadı, üstüne birde internetimin kesilmesi, bir hafta evden uzakta olmam da eklenince hayli uzun sürdü bu ayrılık. Umarım takip eden izleyicilerim benim yaptığımı yamamış, buraları terk-i diyar eylememiştir. Aslında biriken o kadar çok şey var ki, söyleyecek paylaşacak çok şey ama nedense hepsini anlatmaya çalışırken katlediyorum çoğu cümlemi satır aralarında. Şöyle uzun uzun yazanlara, anlatanlara, şaşırıyor çogunlukla imreniyorum. Ama değil mi ki gerçek hayatta da ben en çok suskunluğu yoldaş edinmişimdir kendime, bundan olsa gerek uzun uzun yazamama sebebim..

Geçtiğimiz hafta Kartal-Uğurmumcu’ daydık. Bu fotoğraflar ordan. Bir hafta biraz dinlendik, biraz hasret giderdik sevdiklerimizle ve ben burda avcılarda ne kadar yorulduğumu farkettim. E-5 e bakan bir evde oturuyorum. Ve araç gürültüsü artık hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Gece ve gündüz hiç bitmeyen hatta azalmayan bir gürültü. Ne çok yoruyormuş bizi. Ne güzelmiş evinin pencerelerinin kocaman bir yeşilliğe açılması.. Tertemiz bir havayı solumak balkonundan.. İstanbul’un tadını çıkarmadığımızı farkediyorum çoğu zaman. İstanbul’da İstanbul’u özlüyorum..

You may also like

7 yorum

 1. istanbulda yaşayan hiçkimsenin İstanbuldaki güzellikleri farkettiğini sanmıyorum ben. Öyle çok koşuşturuyor ve trafikle stresle karmaşayla uğraşıyoruz ki güzellikler dikaktimizi çekmiyor. Biz de iş güçten ne gezebiliyoruz ne de istanbul’un tadını çıakrabiliyoruz.

 2. Demek yavrularınla bir kartal yuvasından istanbul’u seyreylediniiz: ) doğru anlamışım değil mi:p

  hoşgelmişsiniz canım,birdahakine dükkanın kapısına nerde olduğunu ne zaman döneceğini yazıp asta merak etmeyelim: )

 3. canım hoşgeldin istanbulsuzluğumuza:) ben de evlenmeden önce çok gürültülü bir sokakta yaşadığım için, gece evimde sessizlikten sıkılıyorum:) Allah’tan sabah olunca salonumun penceresinden karşıdaki okulun bahçesindeki cıvıl cıvıl çocukları görüp rahatlıyorum:) rahmetli bir büyük amcam vardı; fatih’e giderken istanbul’a gidiyorum derdi, sanırım şimdi yaşasaydı bu cümlesi daha bir anlamlı olurdu:)

 4. Yorumlara keşke vaktinde cevap yazabilsem ancak okuyup kaçabiliyorum. Sonrada yanıtlamak böyle zor oluyor.
  Cemileee sana hiç sözüm yok :D Öyle bi zamanda güldürdün ki beni ; )) Var ol..

  Şu aralar sık sık yorulduğumu farkediyorum, o zamanlarda kaçıp gitmek istiyorum İstabul’a, arkam deniz, önüm E-5 kalıyorum İstanbul’suzuğumla..

 5. Ve Hatice abla bende ancak seni buralarda görebiliyorum, seninde varlığından haberdar olmak güzel Kerem’i kucaklıyorum; )

 6. Ayyyy…. Sevde ile ben . İnşaallah tekrar gelirsiniz daha çok parka götürürüz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir