Minik Yüreklerin Kocaman Kahramanları

İki evlat sahibi olarak ( fosinin oğluşunun deyimiyle iki anne olarak ) onların her anlarına şahitlik ediyor olmak, heyecanlarını, hayal kırıklıklarını, kabuslarını bazen, bazen sebepsiz neşelerini izlemek, o anlarına şahitlik etmek hatta çoğu kez oturup düşünmek, ne vakit büyüdün sen bebeğim diye kendi içinden söylenmek söylenmek.. müthiş güzel, müthiş öğretici..

Biz televizyonu olmayan bir aileyiz, ancak internet üzerinden Sevde’nin takip ettiği bazı çizgi film kanalları yok değil. En sevdiği kahraman tabiki “kaluuu” Onun o küçük yüreğinde kocaman bir kahraman o, keza oyuncak hikayesinin bazz ı ve vudi si de öyle. “kaluu aç anne” nidaların her dakika duyulabiliyor “kayu bitti kızım” deyince de “aa kaluu uyumuş” diyor kendi kendine : )

Hazırlayalı ve göndereli bir ay olan, ancak yeni eklemeye fırsatı bulabildiğim Pepee ve arkadaşı Şila da Rümeysa’ nın çoook sevdiği iki çizgi film kahramanı. Annesi ona 2. yaş hediyesi olarak yaptırdı bunları. Bana kavuşma anının videolarını ve fotoğraflarınıda gönderdi. Sanırım en güzeli işte o ana şahitlik etmek. Çünkü en mühimi ona beğendirmek, onun yüreciğindeki o kahramanı, yine oyunlarını süsleyen bir kahraman haline çevirebilmek.

Kocaman yüreciğinden öpüyorum Rümeysa.. Hep tebessümle, keyifle oyna..

You may also like

3 yorum

  1. Ne güzel yazmışsınız,gözlerim dolarak okudum , Ellerinize ve yüreğinize sağlık çok teşekkür ederiz tekrardan…

  2. merhaba yenge ben zeynep yaptığın oyuncakları çok beğeniyorum. eh artık yavaş yavaş bebeklere uyku tulumu da dikersin. baksana telefona bile dikmişsin . bebeklerin neyi eksik? onlara da bir uyku tulumu dikersen sıcacık uyurlar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir