Kızım artık 2 yaşında !

Her gün biraz daha büyüyor, hayattan yaş alıyor, öğreniyor, farkediyor, keşfediyorsun. Sandalyenle heryere uzanabileceğini düşündüğünden, tüm gün onu odadan odaya taşıyarak geziyor, kollarını bağlayıp bana “hıhh” yaparak küstüğünü ifade ediyorsun. Kardeşinin ağlamalarını ilk sen duyup “kaydeşşş alıyooo” nidalarıyla dolanıyorsun evde, dahası herşeyi “neydee” diyerek istiyor bazende soruyorsun. “Anne bu neyde”, ” anne baba neyde” “anne bebi neyde” “anne mama neyde” neyde.. neyde..

Şimdi karşımda oyuncaklarınla yemek pişirip yiyorsun. Seni böyle izlemek.. hayatını.. keşiflerini.. müthiş güzel bebeğim..

Sen hep benim bebeğim olarak kalacak olsanda, artık iki yaşına girip çocukluğa ilk adımını attın.. İçimde sana dair bir yığın temenni var, ama özetle hep güzel günler gör, güzel zamanlardan geç kızım..

İyiki doğdun..

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Doğum günümüze gelecek olursak. Sevdiklerimizle birlikte kutladık, koştuk oynadık..uykusuz kalıp çoğu kez huysuzlaştık, ama bir yaşı daha devirdik böylece ; ) Masada fotoğrafını çekmemin zor olacağını bildiğimden pastasını akşamdan fotoğrafladım. Pastayı şeker hamuruyla kaplamak istiyordum ama hamurumun bittiğinden haberim yoktu sadece üzerine modelleme yapabildim. Sevde Caillou’ yu çok seviyor. Onu yapmaya çalıştım ama oldukça zor olduğunu ve yapamayacağıma kanaat getirip ve bu işle uğraşanları taktir edip, çiçek ve kelebeğin bize yeteceğini düşündüm : )  Ancak burdan benim gibi bir hataya düşülmemesi için uyarayım, siz siz olun krema üzerine şeker hamuru koymayın .. Şeker hamuru kremayı çatlatıyor, üstelik boyasıda kremaya akıyor ve hoş olmayan bir görüntü çıkıyor, ee bizimkinde de çıktı ama sadece görüntüde sıkıntı vardı. Lezzeti yerinde güzel bir pasta oldu.

You may also like

12 yorum

 1. canım ellerine sağlık
  Sevdeciğimi öpüyorum kokluyor, hayırlı huzurlu ömürler diliyorum..

 2. Rabiim hayırlı evlat etsin..hayırlı ömur versin..sizi birbirinizden hiiçç ayırmasın..

  hep bir çocuk masumiyetiyle tarafsızca soruştursun..gözlemlesin..öğrensin öğretsin..farkında olsun.. Rabbim dikkatini hiç eksik etmesin..

  eymen de ardından geliyor simdilik kardes olsada bi kaç yıl sonra abilik taslar hatta abi olur : ))

  buyuyorlar yaw: )

 3. Allah hayırlı uzun bir ömür versin güzel günler ve güzel zamanlar dolu:) doğum günü kutlu olsun

 4. doğum günü kutlu olsun güzel sevdenin sana kolaylıklar.pasta gayet güzel gözüküyo bu arada sevgileer

 5. Ben geç okudum blogu, :O(
  iyiki doğdun Sevde ,İyiki doğdun .

  Sevdenin yeni yaşı kutlu ,huzurlu, mutlu ,sağlıklı olsun.
  Her ”KEŞKE” si gerçek olsun.
  Rabbim, hep iyi insanlar çıkarsın karşılarına.
  Yüzleri hep gülsün,bahtları hep açık olsun.
  Ela ve Bizden Sevgiler.

 6. Duygusala bağladım yine.. Yorumlar temenniler iyi dilekler için tek tek teşekkürler.. Hepimizin evlatlarının daha nice yaşlarını görürüz inşaallah.. Öyle çabuk büyüyorlar, öyle hızlı ki..

  Boğazımı düğüm düğüm edip, içimi bitimsiz, tarifsiz bir sevgiyle dolduruyor kızım. Onunla her şey var, hiç eksik değilim.. Şükür ki Rabbim diyorum, şükür ki varlar..

 7. Dünyaya yeni gelen her bebek senin gibi, asude gibi güler yüzlü, sevinçli, coşkulu ışıl ışıl bir HOŞGELDIN’ le karşılanmayı hak eder..
  Bir yabancı gibi girdin sen bizim hayatımıza.. yeni dünyanda minicik suratınla, ta ki anneciğinin göğsüne başını koyana dek yabancıydın hepimize.. Hasretle, büyük merakla bekleniyordun.. Geldin ve bir anda yabancılıktan eser bırakmadın.. Bilinmez alemden bilinen dünyamıza geldin, her ne kadar korkutsanda hepimizi.. her ne kadar sabrımızı denesende bizim, Bize gelen mucize misafirdin sen.. Anne babanın mutluluğu oldun.. Öyle tatlı, öyle miniktinki.. şaşkın bakışların, korunası hallerinle herkesi büyülüyordun…

  Şimdi ise O minik alemine birde kardeşini aldın.. Ve artık abla olarak kutluyoruz doğum gününü.. Doğum günün kutlu olsun canım yiğenim..

 8. Ay ben çok geç kaldım ya :(

  Nice senelere nice sağlıklı mutlu yaşların olsun küçük abla..

  Not : bende bir mimin var..

  Sevgiler

 9. en geç yorum bırakma rekoru bende:)rabbim hayırlı, bereketli ve bol pastalı bir ömür nasip etsin:)))

 10. aa Seyhan seni Sirar sandım. Nasıl öyle okuduysam, uykuluydum herhal :P
  Şimdi farkediyorum sen olduğunu : ) Sağolasın arkamızdan geliyorsunuz az kaldı sizinde yaş almanıza ;)

  Zehra’cığım amin. Hepimizin evlatlarına nice güzel yaşlar, güzel ömürler yazsın Rabbim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir