Evde Küçük Değişiklikler

Aslında kızımın odasında demeliydim. Artık iyiden iyiye büyüdüğünü hissettiğim şu günlerde odasında küçük ( aslında onun için büyük ) değişiklikler yaptık. Aylardır içerisinde yatmaktan huzursuz olduğumuz beşiğimiz kalktı ve yerine İkea’ dan çocuk yatağı geldi. Ve farkettim ki yürümeye başlar başlamaz geçseymiş çok daha iyi olurmuş. Yatağına kendi çıkıp inebilmesinin onun için ne kadar önemli olduğunu farkettim. Şimdilerde uykudan uyandığında ya “anniii” diye seslenişlerini duyuyoruz yada pıtır pıtır yanımıza gelişinin ayak seslerini : )

Yatakla birlikte birde masa sandelye edindik yine İkea’ dan. Onlarıda çok sevdik, gidip gelip oturuyor oyunlar oynuyoruz. Kızım bunlara sevine dursun bende boş durmayıp, yatağına daha önce denk gelip fotoğrafını sakladığım bir yatak örtüsünü ve sandalyelerine minik minderler diktim.

Yatak örtüsünün orjinali patchwork yöntemiyle dikilmişti. Ama bu bana çok uğratırıcı geldiği için ben aplike yöntemini seçtim. Bütün modelleri örtünün üzerine aplikeledim. Kenarlarına nevrüllü bantlar geçirdim. Şimdilerde sürekli “ayy  ayyy” çığlıkları duyuyorum. İlerde “ben bu sarayın prensesiyim” diyeceği günleri bekliyorum : )

Evimizde de onun için bir kaç küçük değişiklik yaptık aslında yakın zamanda onlarıda fotoğraflayıp paylaşacağım inşaallah..

You may also like

8 yorum

  1. Onun o masanın altından görünen minik ayağını, ensesindeki tüy tüy saçlarını, yumuk ellerini yerim. Prenses odası olmuş, prenses…
    Ellerinize sağlık. Hârika bir oda yapmışsınız. Yatak örtüsü, minderler hepsine bayıldım. Güzel günlerde kullansın. Allah kocaman kız olup, genç kız odası isteyeceği günleri göstersin inşallah. Sevgiler.

  2. Sağol Haticeciğim, gelip görmeni bekliyoruz ; )

    Nedret; AMİNN diyorum, kocaman, yürekten sözlerin için. bir anne için en güzel şey O’na çalışmak..

  3. ne kadar güzel olmuş annesinin elini seveyim
    oda güle güle kullansın ikinizide öptüm

  4. bloğunuzu gezip yapılanları görünce komplekse girdim yaw:) ben çok beceriksizmişim hiç bu taraklarda bezim olmuyor ama beğenmesini iyi bilirim we çok güzel olmuş: ) böyle gördükçe bi hewes geliyor yapmak istiyorum ama icraata dökmüyorum neyse sizin ellerinize sağlık benim çok çalışmam gerek çoookkk: )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir