Ela’nın Bez Kitabı ve Bebeği

Ela’ ya bu kitabı ve bebeğini göndereli bir hafta oldu. Dünya tatlısı bir kız olduğuna eminim ve annesi de öyle. Sabırla beni beklediler. Her ertelemem de “önce çocuklarımız” deyip beni zora sokmadılar. Ben de keyifle çalıştım, keyifle diktim Ela  için. Zeynep hanım bana kitapta kullanmam için kızının kıyafetlerini yolladı, hatta üzerine dikilmesini istediği aksesuarları, Ela’ nın bazı kıyafetlerinde yer alan keçe desenlerini, kullanmamı istediği düğmeleri etek askısı hepsini kendisi yolladı. Ve tamamen Ela’nın kıyafetlerinden oluşan bir kitap yapmamı istedi. Birde babalarından kalma bağcıklı bir zıbın vardı. Kesilmesini istemedikleri için öylece diktim. kolları ve boyun kısmı bağcıklı olduğu için kurdela sayfası hazırlamadım.

Ve ilk defa yeşil kumaş kullandım zemin için, aslında Ela pembeyi daha çok seviyordu ve bütün kıyafetleri de pembe idi ama yeşil, daha çok yakıştı ve kıyafetleri daha çok ortaya çıkardı.

Birde bebek hazırladım Ela için. Daha önce annecafe için hazırladığım çiçek bebekten. Bu kez şapkasını daha açık bir pembe ile çalıştım, şu anda Ela ‘nın kucağında. Bu kelebekse oyuncaklarımın içinden uçup Ela’nın kollarına kondu ; ) 

Güzel günlerde keyifle oynansın..

* Fotoğraflar yağmurlu ve çok kapalı bir günde çekildiği için, hiç istediğim gibi değil.. Affola..

You may also like

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir