Bir Mim ve Oyuncaklarımız

Sevgili Seyhan’ dan gelen mimi ancak cevaplayabiliyorum. Gerçi şu gülerde havanın kapalı olmasıyla çektiğim bütün fotoğrafların biraz karanlık çıksada yayınlayalım artık.

Sorumuz şu:

 Şu günlerde sizinki/sizinkilerin en favori oyuncağı hangisi?

Asude’ nin şu ara en sevdiği hatta oynayabildiği tek şey, çıngıraklı patikleri bir türlü  fotoğraflayamadım . Neden acaba : ))

Sevde’ ye gelirsek, kızım kendi başına oynamayı çok fazla sevmiyor, belki de yaş itibariyledir (25 aylık) bilemiyorum. Kendi başına yalnızca mutfağıyla oynuyor. Onun haricinde bütün oyuncaklarıyla biz yanındaysak keyifle oynayabiliyor. Değilsek yüzlerine bile bakmıyor. Günlerce yerlerinden kıpırdamadıkları unutuldukları oluyor : )

Kalusu olmadan uyumuyor, kitap okumuyor, o mutlaka yanında olacak. En sevdiği. Ve bebekleri, kalu kadar olmasada onlarıda seviyor. Tek tek ilgilenip, arabasıyla gezintilere çıkarıyor.

 

Her kız çocuk gibi oda mutfak eşyalarını çok seviyor. Bol bol yemek yapıyor. Ayrıca suyla oynamayı çok seviyor. Bardaklarına doldurup bize “ka” getiriyor. “ka” kahve oluyor : )

 

Benim dikiş makinamın kapağını at yapıp üzerine çıkmaya başlayınca ona aldığımız sallanan at da şu aralar favorisi.

 

Bu küplerde çook eskilerden ama hala cazibesini koruyor. Şu aralar en çok üzerindeki resimleri tekrar ediyor, arada ardarda dizip araba olarak kullanıyor yada üst üste koyup kule yapıyor.Birde görünürde olmayan arabalarımız yada araba haline getirdiğimiz oyuncaklarımız var. Tabiki arabalar hep babayla oyun kurduğunda piyasaya çıkıyor : ))

 Bizde Ensar Bera ‘nın

ve Yağmur’un oyuncaklarını merak ediyoruz.

You may also like

5 yorum

  1. ben de cevap vermek istiyorum:) ama öncelikle sevdeciğimin o uzayan ipek saçlarından öpüyorum..

    oğluma aldığımız oyun halısının yüzüne bakmaması canımızı sıksada:) ilk oyuncağı ve Zehra teyzesinin hediyesi olan, bence eşek, zehraya göre ise inek:) şeklindeki nuby çan sesli safari oyuncağını pek seviyorum ve ona asla ihanet etmiyor:)

    http://www.aktifbebek.com/pinfo.asp?pid=3762
    -bahsi geçen en sağdaki mavi yaratık:)

  2. köpürcük kızın çok şanslı we çok tatlı Allah bağışlasın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir