Bir Fincan Kahve ve Hayaller

Tek bir anne.. tek bir kucak.. 10 dakika arayla.. iki çocuk.. o kucakta uyuyunca.. anne kahvesini yapar.. ışıkları karartır.. sesleri azaltır.. girer  usulca hayallerinin kapısından içeri..

Şöyle bir atölyesi olsun ister..

şöyle de olabilir

bütün kumaşlarını rahatça dizmek, üzerine nedense hiç bilmediği ve yapmaktan hiç haz almadığı ama bazen gözüne çok hoş gelen, çok zarif  bulduğu, annesinin özene bezene yaptığı dantellerden dizmek ister

evin bütün duvarlarını beyaza boyamak ama inadına eşyaları renkli bırakmak ister..

evdeki bütün kavanozlara böyle kılıflar örerek, örgüyle arasındaki kırgınlığı sonlandırmak ister..

çocuklar biraz daha uyusun ve şu kahvem hiç bitmesin ister..

derken önce kapı ardından bir” anneeee” sesi.. sonra bir bebek ağlaması duyulur.. anne döner o kapıdan içeri.. gerçeğine.. ama o hayalleri gerçekleştirmek içindir bu dönüş.. öyle olsun ister ya da..

You may also like

10 yorum

 1. bu atölyelerden ben de istiyorum. ve hatta birincisi olursa çok makbule geçer. Radyoda inceden bir müzik, elimde dikiş, keçe artık ne varsa, masamda da sütlü kahvem ki kokusu burnuma geldikçe şükrediyorum.

  ahh ah, nerelere götürdün beni:))

 2. Deli Anne; yalnız değilim desene ; ))

  Emir marufun annesi; Virginia Woolf’un şu sözü aklıma geliyor böyle evlere ve atölyelere bakınca
  “para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın”

 3. Hilal; istemeye devam edelim ; )

  Bahar; sorma böyle ani şaşırtcı uykulara ihtiyacımız var sanırım : )en azından benim var. Onların uyku saatlerini birikmiş işleri halletmeye ayırdığımdan kahveye fırsat kalmıyor, ama böyle plansız uyku, iyi geliyormuş anneye ; ))

 4. Aaaa bloguma yorum yazan o “birisi” senmişsin :D Ben de kim diye bakmaya geldim :) Neden değişik değişik çıkıyor isimlerin? Bu arada, daha fazlasını isteme demedim tabi ama daha fazlası olmasa bile bu minikler yeter sana :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir