Anne-Kız Günleri

Ne zaman kızımla bir oyun kursak, bunun akşama kadar devam etmesini, hiç bitmemesini istiyor. Hatta ertesi günlerde de kurduğumuz oyunu unutmayıp sürekli beni tekrarı için zorluyor. Boş olduğum vakitleri mümkün olduğuı kadar, birlikte geçirmeye çalışsamda ona bir türlü yetmiyor.

Aslında mümkün olduğunca onu da benim günlük işlerime katmaya çalışıyorum. Çünkü çocuklar için önemli olan şey yapılan işten ziyade anne ile geçirilen zaman, birlikte olmak ve birlikte yapmak.  Odasını birlikte toplayıp, yatakları birlikte kapatıyoruz. Evi birlikte süpürüyoruz, ben süpürgeyi getirir getirmez oda kendininkini getirip başlıyor işe. Toz almaya bayılıyor. En büyük eğlencesi. Kendi beziyle benim sildiğim yerleri birde o siliyor. Bulaşık makinasını birlite boşaltıyoruz, kaşıkları dizme işi onun çekmeceye dağınık bir şekilde atıyor. Ardından yerleştirmek bana kalsada onu bu işi yaparken izlemek herşeye yetiyor. Bazen dağınık bırakıp onun dizdiği gibi kullandığımda oluyor. Kıyamıyorum..: )

Her ne kadar bütün bunları birlikte yapsak da aslında onunla hatta onlarla asıl yapmayı istediğim şey anne-kız günleri düzenlemek. Sadece birbirimize ayıracağımız bir gün. O gün zaruri işler ve ihtiyaçlar haricinde hep olarla olmak, olarla geçirmek istiyorum. Şu an bunu ne kadar sıklıkla yapabilirim pek kestiremesemde, daha sonraları bunu haftada bir gün şeklinde devam ettirmek istiyorum. Bebekli olmamız hasebiyle şimdilik bunu evde gerçekleştireceğiz. Belki ilerde geziler şeklinde de devam edebilir.

İlkini gerçekleştirdik. Ve tüm gün olmasada kızımla o gün kurabiye yaptık, pişirdik ve afiyetle yedik.

Yalnız piştikten sonra fotoğraf çekmeyi unutmuşum :)

Bu kurabiye kalıplarından bulursanız tavsiye ederim. Şekiller ve detaylar çocukları oldukça keyiflendiriyor. Hatta ben bile keyif alıyorum bu kalıpları kullanmaktan ; )

You may also like

10 yorum

 1. Aman da yesinler sizi :)) Büyüyünce de böyle istekli olur umarım, ev işlerine yardım konusunda :D
  Kalıpları nereden almıştın?

 2. Kirazzade inşallah diyelim. Sırtım yere gelmez artık iki kız annesi olarak :P
  Kalıpları Malatya’dan almıştım : )

  Kübra; zaman o kadar çabuk geçiyor ki, bi bakmışın dolanıyor etrafında, yardımcı oluyor sana, bıdır bıdır konuşuyor.. Onlarla geçen her dakika çok keyifli..

 3. bilmediğin bişeye ama iyi bişeye sebep oldun kendi adıma teşekkür ederim şeyda:))

 4. Merhabalar ,
  Evinizin bereketi daim olsun dilerim, dolup dolup taşsın ki bol bol kurabiye yapın:O)Merakla bakan gözler hiç eksilmesin etrafınızdan.
  Komsuda pissin ,bize de düşsün :O)
  Ela ve benden sevgiler.

 5. Tebrik ederim sizi..Yaptığınız şeyler mükemmel..
  Bende 22 aylık bi kız çocuk annesi olarak çok beğendim yaptıklarınızı..Ve de nasıl hepsine yetişebildiğinizide düşünmeden edemiyorum…
  Bizleride yaptıklarınızla teşvik ediyorsunuz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir