Uzaklardan, bir mutlu an

Herhalde hepimizin kendini şu hayatta zaman zaman şanslı hissettiği anlar vardır. Ben kendimden iki ve dört yaş büyük olan teyzemlerden ötürü bu konuda kendimi hep şanslı hissetmişimdir. Onlar varlıklarıyla çoğu zaman bana teyze olmaktan ziyade abla ve arkadaş olmuşlardır. Öyle ki çocukluğunda en samimi arkadaşın kimdi diye sorsalar, hemen teyzelerimin isimleri dökülüverir : ) 

Bu Malatya ziyaretim tevafukken büyük olan teyzemin çok mutlu olduğu bir ana şahitlik etmemi sağladı. Teyzem nişanlandı.. Öyle mutlu, öyle sevinçliydi ki.. Çok fazla söz edemiyorum üzerine, ancak tebessüm ekleyip, bu mutluluğunun daim olmasını dileyebiliyorum. 

Ben biraz hazırlıksız yakalandım. Ama yine de ne yapabilirim diye düşününce nişan kurabiyelerini ve yine nişan yastığını hazırlayabilirim deyip hemen işe koyuldum. Kurabiyeleri daha önce arkadaşıma yaptığım gibi hazırladım, bir kısmının üzerini şeker hamuruyla, bir kısmının üzerini de şeker hamurum bittiği için royal icing’la kapladım. Üzerlerine isimlerini ve minik şeker kalpleri yerleştirdim. Teyzem nişan için kırmızı işlemeleri olan bir kıyafet seçince, yastıkta, kurabiyelerde ve kurabiyeleri yerleştireceğim sepette de kırmızı aksesuarlar kullanmayı tercih ettim.

 Çok fazla hazır sepet baktım ama istediğim gibi bir şey bulamayınca onu da kendim hazırladım. Satın aldığım hasır bir sepeti saten kumaşla kaplayıp, kırmızı tüllerle süsledim, sap kısmına da yine kırmızı saten kurdeleyle kapattım. Kurabiyeleri bu şekilde dağıttık.

Nişan yastığında da sepette kullandığım saten kumaşı kullandım. Üzerine organze kurdele geçirip, beyaz bir çiçek yerleştirdim. Nişan yüzükleri bu fiyonklardan sarkıtıldı. Çokta şık durdu.

Biraz aceleye gelse de, tüm bunları hazırlamak oldukça keyifliydi. Aslında keyifli olan onun bu mutluluğuna azda olsa katkıda bulunabilmek, sevincine ortak olabilmekti. Biz onunla bu mutlu anı paylaşırken kızımda geri durmadı, müzikle hep ritim tuttu, elimde kaçtığı anlarda onu hep sahnede buldum : ))

You may also like

5 yorum

  1. Şeyda Hanımcım,
    Siz ne kadar şanslıysanız bence teyzeleriniz de o kadar şanslı ki sizin gibi bir yeğenleri var… O ne güzel kurabiyeler,o ne güzel sepet ve o ne güzel bir nişan yastığı… Ben de evleneli 1,5 ay oluyor keşke daha önce tanışsaydık da benim nişan yastığımı filan da siz hazırlasaydınız…Neyse napalım ilerde bebişe inşallah :) Teyzenize bir ömür mutlultuklar diliyorum tekrar ellerinize sağlık…

  2. seyda canım benim yeni okudum aynen yazdığın ğibi sen benim hem yeğenim hem çocukluk arkadaşım oldum. Bu nedenle gerçekten kendimi çok şanslı hissediyorum. benim yanımda çok değerli olduğunu asla unutma.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir